Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

28.03.2008 Trener Polonii Warszawa zatrzymany przez CBA

28.03.2008

Funkcjonariusze CBA zatrzymali Dariusza W., wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej i trenera Polonii Warszawa. W sprawie korupcji w piłce nożnej zatrzymani zostali także inni trenerzy i działacze.

Agenci CBA zatrzymali dzisiaj rano w Warszawie Dariusza W., wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a obecnie treneraPolonii Warszawa. Funkcjonariusze CBA dokonali przeszukania domu Dariusza W. i przewożą go do siedziby XI Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszy zarzuty związane z czynną korupcją w piłce nożnej. Chodzi o tzw. ustawianie meczów.

W tym samym śledztwie, w okresie ostatnich trzech dni, CBA zatrzymało w także innych działaczy piłkarskich. Oprócz Dariusza W. funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie - Andrzeja B., II-go trenera Wisły Kraków, w Warszawie - Marcina W., sędziego I –ligowego, w Skarżysku Kamiennej - Arkadiusza B.,  II-go trenera Kolportera Korony Kielce i w Kielcach - Pawła W., kierownika tej drużyny piłkarskiej.

Śledztwo w ramach, którego został zatrzymany trener Polonii Warszawa i pozostałe osoby, jest prowadzone przez CBA i prokuraturę wrocławską od około pół roku i jest niezależnym śledztwem wobec tego, które dotąd  prowadzili wrocławscy prokuratorzy wspólnie z innymi organami ścigania.

Tomasz Frątczak

Dyrektor Gabinetu Szefa CBA

do góry