Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.04.2008 Pałac za łapówkę

25.04.2008

W wyniku operacji specjalnej CBA został zatrzymany Mirosław B., były dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Do zatrzymania doszło tuż po podpisaniu umowy o przekazaniu działki, która miała być łapówką za załatwienie mu wieczystego prawa do 17 hektarowego zespołu pałacowo-parkowego Potockich, wycenianego nawet na 8 mln zł.

Funkcjonariusze z lubelskiej delegatury CBA kilka tygodni temu uzyskali informacje na temat korupcyjnych propozycji jakie miał składać były dyrektor Departamentu Mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, puławskim urzędnikom i samorządowcom.

W trakcie prowadzonego przez CBA śledztwa ustalono, że Mirosław B. zaoferował działkę  o wartości około 80 tys. zł w zamian za załatwienie mu wieczystego prawa do innej cennej nieruchomości. Ta „przysługa” za łapówkę miała dotyczyć wartego szacunkowo nawet 8 mln zł., 17 hektarowego zespołu pałacowo-parkowego w gminie Kurów wraz z budynkiem letniej rezydencji Potockich.

W wyniku operacji specjalnej Mirosław B., został zatrzymany przez agentów CBA na parkingu przed jedną z restauracji na trasie Lublin - Warszawa.

Funkcjonariusze CBA przeszukali samochód i dom Mirosława B., zabezpieczono dokumenty. Na poczet ewentualnych przyszłych kar Toyotę, pieniądze zgromadzone na trzech rachunkach bankowych oraz dwie nieruchomości.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez CBA zebrano materiały dowodowe, które zostały przekazane Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Prokuratura obecnie wykonuje dalsze czynności w tej sprawie.

 

Piotr Kaczorek, CBA

do góry