Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14.10.2008 Celnik zatrzymany za łapówki

14.10.2008

Bogusław K. – celnik z „Okęcia” został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Mężczyzna w okresie od 2005 do 2008 roku uzależniał przyspieszenie odpraw celnych od łapówek. Łączna kwota korzyści majątkowych, jakie przyjął może sięgać nawet kilkunastu tys. zł.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w jednej z podwarszawskich miejscowości skorumpowanego celnika. Bogusław K. w ostatnim czasie był kierownikiem zmiany w urzędzie celnym na „Okęciu”. Z ustaleń agentów CBA jednoznacznie wynika, że zatrzymany mężczyzna w ostatnich czterech latach wielokrotnie przyjmował łapówki. Od korzyści majątkowych uzależniał przyspieszanie odpraw celnych, towarów sprowadzanych przez kilka polskich firm. Podczas tego zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli szereg dokumentów, które mogą stanowić dowody w prowadzonym postępowaniu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła celnikowi cztery zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych związanych z pełnieniem funkcji publicznej. Sprawa ma związek z wielokrotnym przyjmowaniem kilkuset złotowych łapówek. Funkcjonariusze CBA szacują, że ich łączna kwota może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania, a lista zarzutów może się znacznie rozszerzyć.

Sąd zastosował wobec Bogusława K. środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

 

T. Brodowski, CBA

do góry