Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11.02.2009 Wpadła grupa oszustów z TROSKI

11.02.2009

Dwie osoby podejrzane o wyłudzanie pieniędzy z Towarzystwa Inicjatyw Społecznych TROSKA zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Oszustwa związane są z poradami prawnymi, które prowadziło stowarzyszenie. Punkt Porad Prawnych TROSKI otrzymywał dotacje z instytucji publicznych: Biura Polityki Społecznej m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Znaczna część dotacji trafiła do kieszeni zatrzymanych.

Magdalena D.- Prezes stowarzyszenia oraz Grzegorz W. w porozumieniu z Maurycym S., byłym wiceburmistrzem Ochoty, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podpisywali umowy zlecenia o udzielanie porad prawnych, które faktycznie nie były realizowane. Magdalena D. nie posiadała nawet wymaganych kwalifikacji. Jak ustalili funkcjonariusze straty stowarzyszenia sięgają, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymanym postawiono zarzuty oszustwa. Wobec Grzegorza G. zastosowano dozór policyjny. Maurycy S. decyzją sądu jest od listopada 2008 r. tymczasowo aresztowany. Został zatrzymany pod koniec listopada 2008 r. przez funkcjonariuszy CBA w związku z korupcją przy dzierżawie gruntów jednego z warszawskich parkingów. W związku ze sprawą TROSKI usłyszał kolejny zarzut oszustwa.

Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry