Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17.03.2007 CBA rozbiło hurtownię narkotyków

17.03.2007

W trakcie dwudniowej zasadzki funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby. W ich mieszkaniu zabezpieczyli ogromne ilości narkotyków.

Do zatrzymań doszło w jednej z podwarszawskich miejscowości. W mieszkaniu zatrzymanych dwóch mężczyzn i kobiety funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 5,5 kilograma czystej amfetaminy (pozwala na przygotowanie ok. 100 tysięcy działek), kilkaset gramów kokainy, ponad 100 porcji haszyszu i ponad kilogram marihuany, setki tabletek extasy. W lokalu znaleziono setki torebek strunowych, różnej wielkości, do porcjowania narkotyków, dziesiątki rękawiczek, kilka wag laboratoryjnych, dziesiątki łyżeczek. To jedna z największych ilości narkotyków zabezpieczona przez organy ścigania w ostatnim czasie. Czarnorynkowa wartość zajętych narkotyków sięga miliona zł.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Możliwe jest rozszerzenie zarzutów. Sąd aresztował całą trójkę na trzy miesiące. Grozi im 8 lat więzienia.

CBA wpadło na trop hurtowni prowadząc śledztwo w sprawie grupy przestępczej korumpującej urzędników państwowych. Ze względu na dobro śledztwa, jego rozwojowy i dynamiczny charakter nie ujawniamy imion i inicjałów zatrzymanych.

Tomasz Frątczak
Dyrektor Gabinetu Szefa CBA

do góry