Nawigacja

Antykorupcja

CBA prowadzi działania o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym. W tym zakresie współpracuje z różnymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się tematyką korupcji.

STRONY INTERNETOWE

Na stronie internetowej cba.gov.pl zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej, można znaleźć podstawowe informacje związane z działalnością Biura. W 2014 r. serwis dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w roku 2017 zmieniono jego szatę graficzną. Biuro prowadzi także działalność informacyjną na Facebooku i Twitterze.

CBA redaguje ponadto stronę internetową o charakterze edukacyjnym antykorupcja.gov.pl. Witryna internetowa zawiera informacje o charakterze edukacyjnym, obejmujące m.in. bieżące doniesienia medialne na temat korupcji i jej przeciwdziałania, analizy, raporty czy wyniki badań społecznych. Treści edukacyjne można także znaleźć na prowadzonych przez CBA serwisach Facebook, Twitter i YouTube.

PUBLIKACJE

CBA wydało kilkadziesiąt publikacji, które są udostępnione są na stronach internetowych Biura.

ANTYKORUPCYJNE SZKOLENIA

Elementem działań edukacyjnych związanych z wydaniem „Poradnika antykorupcyjnego dla urzędników” było opracowanie programu szkoleniowego dla pracowników instytucji państwowych, którego realizację rozpoczęto w październiku 2010 r. Szkolenia są prowadzone przez funkcjonariuszy Biura, którzy treści teoretyczne ilustrują przykładami zaczerpniętymi z doświadczenia zawodowego.  

Na stronie http://szkoleniaantykorupcyjne.edu.pl/ została udostępniona antykorupcyjna platforma e-learningowa w wersji polskiej i angielskiej. To jeden z nielicznych przykładów tego rodzaju aplikacji w Europie. Obecna wersja obejmuje aktualne rozwiązania legislacyjne, jak również organizacyjne w zakresie przeciwdziałania korupcji w Polsce i dostosowana jest do potrzeb wszystkich osób zainteresowanych tematyką korupcji, w szczególności urzędników, przedsiębiorców, studentów oraz uczniów.

do góry