Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17.04.2008 Zarzuty korupcyjne dla profesora Stanisława C.

17.04.2008

Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA wpadli na trop sprawy korupcyjnej dotyczącej zastępcy ordynatora w Szpitalu im. G. Narutowicza w Krakowie. Śledztwo pozwoliło na przedstawienie profesorowi Stanisławowi C. 6 zarzutów korupcyjnych.

Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA wpadli na trop sprawy korupcyjnej dotyczącej zastępcy ordynatora w Szpitalu im. G. Narutowicza w Krakowie. W trakcie miesięcznego śledztwa prowadzonego przez CBA pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza funkcjonariusze Biura zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie profesorowi Stanisławowi C., zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego Szpitala im. G. Narutowicza w Krakowie, 6 zarzutów korupcyjnych. Agenci CBA ustalili, że między lutym 2007 r. a marcem br., Stanisław C. wziął pieniądze od czterech osób.

Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkanie profesora Stanisława C. i jego gabinety lekarskie – prywatny i szpitalny. Zabezpieczono dokumentację, która może stanowić dowód w sprawie oraz, na poczet przyszłych ewentualnych kar,  9 tys. zł.  

Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry