Nawigacja

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Od 19 sierpnia 2011 r. w Polsce obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Centralne Biuro Antykorupcyjne  realizuje wymagania tej ustawy umożliwiając osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza j. migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Biura, gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Funkcjonariusz (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można skorzystać także nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu. Usługa dostępna jest  z poziomu strony internetowej www.cba.gov.pl. Na głównej stronie portalu (prawy górny narożnik)   znajduje się ikona z symbolem „tłumacza” . Kliknięcie  ikony wywołuje połączenie z tłumaczem języka migowego. Dzięki czemu tłumacz pośredniczy w rozmowie telefonicznej  z funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Na stronie www.cba.gov.pl., w zakładce „Kontakt” zamieszczona jest lista lokalizacji delegatur Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dostępem do usługi „Tłumacza j. migowego online”.

do góry