Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.12.2011 9 grudnia - Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji

09.12.2011

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji to doskonała okazja do przedstawienia szeregu przedsięwzięć związanych z działalnością CBA, jako instytucji nie tylko walczącej z korupcją, ale także jej zapobiegającej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przy wsparciu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Wewnętrznych organizuje II Międzynarodową konferencję antykorupcyjną. W konferencji udział wezmą przedstawiciele szeregu instytucji i organizacji, które zajmują się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji w Europie. To okazja do kontynuowania rozpoczętej w ubiegłym roku debaty dotyczącej zjawiska korupcji, wymiany doświadczeń, a także inicjowania kolejnych wspólnych działań. II Konferencja antykorupcyjna, rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprezentuje przy tej okazji dwie nowe publikacje, pt. „Zinstytucjonalizowana działalność antykorupcyjna na świecie” oraz anglojęzyczną wersję ,,Przeglądu Antykorupcyjnego”.

W ramach obchodów Dnia Walki z Korupcją Biuro zaprasza również do korzystania z nowej odsłony strony serwisu: antykorupcja.gov.pl. Strona wcześniej został przejęta od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

CBA także jako pierwsza służba specjalna rozpoczęło od dzisiaj wydawanie swoich podręczników w wersji audiobooków, które dostępne są na stronie internetowej www.cba.gov.pl.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego ogłosił konkurs na najlepszą pracę magisterską/doktorską o szeroko rozumianej tematyce korupcyjnej. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem korupcji, wskazanie sposobów jej zapobiegania i zwalczania, promowanie postaw etycznych, ale przede wszystkim poszerzenie informacji na temat tego zjawiska.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

do góry