Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.10.2008 ,,Sztygar” odpowie za płatną protekcję

16.10.2008

Ryszarda K. ps. ,,Sztygar” to kolejna osoba zatrzymana przez katowicką delegaturę CBA w związku z korupcją w wymiarze sprawiedliwości. Śledztwo pozwoliło na postawienie mu trzech zarzutów płatnej protekcji. Mężczyzna za ,,załatwianie” zwolnień z zakładu karnego brał kilkutysięczne łapówki.

Funkcjonariusze z katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Ryszarda K. ps. ,,Sztygar”. Mężczyzna powołując się na wpływy w Służbie Więziennej podejmował się pośrednictwa w załatwianiu zwolnień z jednego z zakładów karnych na Śląsku. Jak wynika z informacji, do których dotarli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ,,Sztygar” żądał za te ,,usługi” kilkutysięcznych łapówek. Zatrzymany przez CBA Ryszard K. w Biurze ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Katowicach usłyszał trzy zarzuty korupcyjne związane z jego przestępcza działalnością.

Do tej pory CBA ujawniło w sprawie 9 podejrzanych, w tym Włodzimierza W.- Dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach oraz Grzegorza G., Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Więziennictwa w Warszawie. Po zatrzymaniu przez CBA osoby te straciły stanowiska.

Katowicka prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o areszt dla Ryszarda K. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

T. Brodowski, CBA

do góry