Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27.08.2012 LETNIA SZKOŁA ANTYKORUPCYJNA

27.08.2012

Centralne Biuro Antykorupcyjne we współpracy z EUBAM (European Union Border Assistance Mission for Moldova and Ukraine) zorganizowało w Polsce letnią edycję szkoły antykorupcyjnej. Jest to cykliczna inicjatywa dla młodzieży z Ukrainy i Mołdawii mająca na celu uaktywnienie społeczeństwa obu krajów w zakresie działalności antykorupcyjnej.

W Krakowie rozpoczęła się dzisiaj pięciodniowa letnia szkoła antykorupcyjna dla 12 najlepszych absolwentów szkół antykorupcyjnych EUBAM z Ukrainy i Mołdawii. Jest to inicjatywa dla młodzieży z obu krajów mająca na celu uaktywnienie społeczeństwa w działalności antykorupcyjnej. Polska edycja spotkania gromadzi ,,najlepszych z najlepszych” absolwentów poprzednich szkół antykorupcyjnych odbywających się w obu krajach, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursu. Są to studenci uniwersytetów państwowych oraz resortowych uczelni wyższych Ukrainy i Mołdawii. Po zakończeniu poprzednich edycji spotkań młodzież uczestnicząca w projekcie propagowała i rozwijała działania antykorupcyjne w swoich krajach. W Polsce będą mieli okazję zapoznać się ze stosowanymi w naszym kraju rozwiązaniami antykorupcyjnymi oraz z działalnością Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej, Straży Granicznej i Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Współpraca pomiędzy CBA a EUBAM jest możliwa dzięki podpisaniu przez Szefa Biura Listu Intencyjnego o współpracy z Szefem Misji Granicznej Unii Europejskiej dla Mołdawii i Ukrainy (EUBAM).  

List intencyjny o współpracy - komunikat CBA z 9 grudnia 2011 roku

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Na zdjeciu uczestnicy letniej szkoły antykorupcyjnej.   Na zdjęciu siedżacy przy stole uczestnicy leniej szkoły antykorupcyjnej.

Na zdjęciu uczestnicy letniej szkoły antykorupcyjnej

do góry