Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

23.03.2009 Oświadczenie CBA

23.03.2009

W nawiązaniu do publikacji „Gazety Wyborczej” „CBA: Pan weźmie te 100 tys.” Centralne Biuro Antykorupcyjne wyjaśnia, że ani CBA ani Skarb Państwa nie straciły w wyniku postępowania dotyczącego korupcji pomorskich biznesmenów i architektów żadnych pieniędzy.

W nawiązaniu do publikacji „Gazety Wyborczej” „CBA: Pan weźmie te 100 tys.” Centralne Biuro Antykorupcyjne wyjaśnia, że ani CBA ani Skarb Państwa nie straciły w wyniku postępowania dotyczącego korupcji pomorskich biznesmenów i architektów żadnych pieniędzy. W wyniku śledztwa CBA zabezpieczyło majątek aresztowanych przez sąd biznesmenów o wartości ok. 265 tys zł, w postaci zajętych na koncie pieniędzy, gotówki i 3 samochodów. Ponadto, wobec zatrzymanych architektów zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 40 tys zł.

Prokuratura Krajowa w Gdańsku, która nadzoruje postępowanie, zatrzymanym biznesmenom postawiła zarzuty powoływania się na wpływy. Obecnie, decyzją sądu przebywają w areszcie tymczasowym. Zatrzymani architekci, poza powoływaniem się na wpływy, usłyszeli także zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za załatwienie decyzji o warunkach zabudowy.

Tomasz Frątczak

Dyrektor Gabinetu Szefa CBA

do góry