Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.05.2009 Zatrzymani za pomoc w wyłudzeniu dotacji unijnej

29.05.2009

Dwaj byli pracownicy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyźni mają związek ze śledztwem przeciwko Jerzemu Sz., właścicielowi jednej z piotrkowskich firm, który wyłudził blisko 1.8 miliona złotych dotacji z Unii Europejskiej.

Intensywnie prowadzone śledztwo dotyczące wyłudzenia dotacji z Unii Europejskiej pozwoliło zatrzymać byłych pracowników Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Zatrzymania miały miejsce na terenie województwa łódzkiego. Z ustaleń śledczych wynika, że Sławomir J, oraz Grzegorz P. w ramach czynności służbowych przeprowadzali kontrolę w przedsiębiorstwie Jerzego Sz. Kontrola dotyczyła projektu wdrożenia w przedsiębiorstwie innowacyjnej technologii segregacji odpadów szklanych. W trakcie kontroli zatrzymani sfałszowali raport z kontroli wdrożenia projektu w oparciu, o który miało nastąpić uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim postawiła im zarzut pomocnictwa do wyłudzenia dotacji. Grzegorz P. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wobec obu mężczyzn zastosowano dozór policyjny.
 
W kwietniu do tej sprawy CBA zatrzymało piotrkowskiego przedsiębiorcę Jerzego Sz. Zatrzymany przez CBA mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzut oszustwa i wyłudzania dotacji na podstawie nierzetelnej dokumentacji. Wobec Jerzego Sz. sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.
 
Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA 
do góry