Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17.09.2014 Akty oskarżenia

17.09.2014

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia–Śródmieścia skierowały do sądów akty oskarżenia w postępowaniach prowadzanych przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko żołnierzowi pełniącemu służbę w jednej z warszawskich jednostek. Śledztwo prowadzone przez agentów CBA nadzoruje Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Mężczyzna będąc kierownikiem magazynów mundurowych odpowiadał m.in. za wydawanie i przyjmowanie zaopatrzenia mundurowego. Wszystko wskazuje na to, że stworzył on w swoim magazynie ,,nadwyżkę” umundurowania, którą uzyskał w trakcie jej wybrakowania. Następnie podpisywał dokumenty potwierdzające odebranie przedmiotów, podczas gdy faktycznie odbierał część z nich, a reszta była sprzedawana. W celu ukrycia braków asortymentu mężczyzna rozpisywał wydawanie materiałów na pododdziały, przy czym faktycznie wydawał ich mniej, a braki uzupełniał ze stworzonej przez siebie ,,nadwyżki”.

Wartość wyrządzonej szkody była nie mniejsza niż 100 tys. zł.

Pierwsza rozprawa jest wyznaczona na najbliższy piątek.

 

Do sądu trafił również akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, w tym przedstawicielowi handlowemu jednej z warszawskich firm oraz dwóm pracownikom Sekcji Informatyki jednej z wrocławskich spółek. Śledztwo prowadzone przez agentów CBA od lipca ubiegłego roku nadzorowała Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia –Śródmieścia.

Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżeni weszli w porozumienie utrudniając postępowania przetargowe prowadzone przez wrocławską spółkę na dzierżawę urządzeń drukująco-kserujących. Wszystko wskazuje na to, że pracownicy spółki przyjęli korzyść majątkową w zamian za doprowadzenie do wygrania przetargów przez firmę z Warszawy.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

 

 

do góry