Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.11.2009 CBA na tropie korupcji w Szczecinie

04.11.2009

Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz szef Wydziału Budownictwa usłyszeli korupcyjne zarzuty. Jest to wynik współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Żandarmerii Wojskowej oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Poznaniu .

W wyniku śledztwa prowadzonego od kilku miesięcy przez funkcjonariuszy CBA, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz prokuratorów Wydziału II Oddziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Poznaniu zatrzymano dwie osoby zatrudnione w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury w Szczecinie. Są to kolejne osoby zatrzymane dzięki współpracy CBA, Żandarmerii Wojskowej oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W zeszłym roku zostali zatrzymani skorumpowani pracownicy Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

Andrzej G. szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz Włodzimierz S. szef Wydziału Budownictwa RZI Szczecin zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury CBA. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w realizacji postępowań o zamówienia publiczne prowadzone przez RZI Szczecin. Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na prawdopodobieństwo zaistnienia szeregu nieprawidłowości w inwestycjach na terenie Szczecina, Glewic, Mirosławca i Świnoujścia. Postępowania o zamówienia publiczne dotyczą prac o wartości od 100 tys. zł do 3 mln zł związanych z realizacją inwestycji budowlanych na terenie Jednostek Wojskowych.
 
Zatrzymanym przez CBA mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła zarzuty przekraczania uprawnień, udaremnienia postępowania oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacji.
 
Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA
 
 
do góry