Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10.09.2015 VI Konferencja szkoleniowa

10.09.2015
  • VI Konferencja szkoleniowa

W tym tygodniu odbywa się ostatnia z sześciu organizowanych przez CBA konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej.

Międzynarodowe spotkania odbywają się w ramach projektu, na realizację którego Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało dofinansowanie z Komisji Europejskiej. Motywem przewodnim tego spotkania były czynności analityczne i współpraca międzynarodowa jako narzędzia wspierające działalność operacyjno-śledczą.

W ramach Programu Zapobieganie i Zwalczanie Przestępczości Komisja Europejska przyznała CBA jako beneficjentowi projektu dotację na realizację działań „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych”. Współbeneficjentem projektu jest Specjalna Służba Śledcza Republiki Litwy (STT), a partnerem projektu jest Biuro Przeciwdziałania i Zwalczania Korupcji (KNAB) Republiki Łotwy.

Motywem przewodnim VI Konferencji szkoleniowej są czynności w postaci analizy kryminalnej i strategicznej oraz współpraca międzynarodowa w państwach biorących udział w projekcie. Spotkanie ma na celu przede wszystkim wzmocnienie współpracy międzynarodowej, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dyskusję na temat ważnej roli powyższych czynności w prowadzonych działaniach operacyjno-śledczych. W konferencji wzięło udział 30 osób, w tym przedstawiciele: Austrii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Słowenii i Słowacji. Po raz pierwszy w konferencji wziął udział przedstawiciel ukraińskiej służby antykorupcyjnej.

Projekt składa się z dwóch komponentów - cyklu sześciu konferencji szkoleniowych zaplanowanych na lata 2013 – 2015 oraz udostępnienia platformy e-learningowej.

Więcej informacji o projekcie.

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

do góry