Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10.03.2016 Prezydent Andrzej Duda w ośrodku CBA w Lucieniu

10.03.2016
  • Prezydent Andrzej Duda w ośrodku CBA w Lucieniu
    Prezydent Andrzej Duda w ośrodku CBA w Lucieniu

Tablica pamiątkowa poświęcona Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i organizowanym przez niego „seminariom lucieńskim” odsłonięta przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Gościa oficjalnie przywitał Szef CBA Ernest Bejda.

Nasz ośrodek w ubiegłym tygodniu gościł znakomite grono profesów, którzy spotykali się wcześniej w Lucieniu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Szef CBA Ernest Bejda oficjalnie przywitał Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Pierwsze seminarium w Lucieniu (wtedy ośrodku prezydenckim) pod patronatem prof. Lecha Kaczyńskiego odbyło się w marcu 2006 r.. W debatach lucieńskich brali udział historycy, dziennikarze, prawnicy, filozofowie, socjologowie.

10 rocznica była okazją do przypomnienia tamtych wydarzeń i odsłonięcia na głównym budynku ośrodka szkoleniowo-konferencyjnego CBA tablicy pamiątkowej poświęconej pomysłodawcy i organizatorowi tych spotkań – Lechowi Kaczyńskiemu. W odsłonięciu tablicy uczestniczyła jego córka Marta Kaczyńska.

- Co bardzo znaczące, i co chciałbym podkreślić, pan prezydent (Lech Kaczyński) realizował tutaj rzeczywistą ideę debaty, albowiem spotykali się tu ludzie o bardzo różnych poglądach - podkreślił Prezydent Duda w swoim przemówieniu.

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry