Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

19.10.2016 Afera Podkarpacka: Zbigniew N. zatrzymany przez CBA

19.10.2016
  • Afera Podkarpacka: Zbigniew N. zatrzymany przez CBA
    Afera Podkarpacka: Zbigniew N. zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze Rzeszowskiej Delegatury CBA zatrzymali Zbigniewa N. - doradcę ministrów sprawiedliwości, prokuratora okręgowy w stanie spoczynku. Śledztwo dotyczy tzw. afery podkarpackiej.

Zbigniew N.  został zatrzymany przez CBA w swoim domu, kilka godzin po tym jak stracił immunitet. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, zatrzymany został przewieziony do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach, gdzie  ogłoszono podejrzanemu Zbigniewowi N. zarzuty o charakterze korupcyjnym. Sąd Rejonowy Katowice – Wschód uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

W przeszłości Zbigniew N. funkcję pełnił Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie, był prokuratorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie oraz doradzał byłym Ministrom Sprawiedliwości: Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu i Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Wielowątkowe śledztwo nazwane jest tak zwaną afera podkarpacką. Już wcześniej funkcjonariusze z Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali Annę H. - byłą Prokurator Apelacyjną w Rzeszowie oraz inne osoby związane ze sprawą.

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry