Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18.05.2017 Zarzuty dla osoby z zarządu starostwa

18.05.2017

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali członka zarządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, urzędnika z wydziału dróg w starostwie oraz przedsiębiorcę z terenu powiatu.

Delegatura CBA w Rzeszowie prowadzi śledztwo pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowejw Rzeszowie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcję publiczną w samorządzie powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

W marcu br. agenci CBA zabezpieczyli szereg dokumentów m.in. w siedzibie starostwa. Realizując kolejny etap sprawy agenci CBA zatrzymali 5 osób m.in. DorotęS. – etatowego członka Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, urzędnika z Wydziału Dróg Powiatowych w starostwie oraz przedsiębiorcę z terenu powiatu.

Ustalenia w śledztwie rzeszowskiej Delegatury CBA wskazują, że w ubiegłym roku Dorota S. wybrała firmę, która zajmowała się nasadzeniami zieleni w powiecie z naruszeniem przepisów prawa. Prace rozpoczęły się jeszcze przed jej formalnym wyborem wykonawcy i udzieleniem zgody na to zamówienie przez zarząd powiatu.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanej Dorocie S. zarzut niedopełnienia obowiązków izastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policyjny, 30 tys. zł kaucji oraz zawieszenie w wykonywaniu czynności związanych z pełnieniem funkcji publicznej.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry