Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26.07.2017 Kontrola w Inspektoracie Uzbrojenia MON

26.07.2017

Funkcjonariusze CBA  na podstawie art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym  rozpoczęli w  kontrolę w Inspektoracie Uzbrojenia MON przy ul. Królewskiej w Warszawie.  Kontrola dotyczy procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie udzielenia zamówienia publicznego na dostawę dla Sił Zbrojnych RP wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM.  Przewidywany termin zakończenia kontroli  to 25 października 2017r.

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego  ma charakter postępowania administracyjnego - nie postawiono nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymywano. Nie przeprowadzono też przeszukania. Agenci CBA zbadają m.in. udostępnione przez Inspektorat Uzbrojenia dokumenty przetargowe.

Centralne Biuro Antykorupcyjne realizując swoje ustawowe obowiązki przeprowadza działania kontrolne w szeregu instytucjach państwowych w Polsce. Rozpoczęta 25 lipca 2017 roku kontrola jednego z przeprowadzonych w MON przetargów jest jedną z kilku kontroli prowadzonych aktualnie w MON. Działania te są podejmowane w porozumieniu z kierownictwem resortu.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry