Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02.10.2017 Zarzuty dla samorządowców z Rewala

02.10.2017

Zarzuty dla samorządowców z Rewala

W śledztwie funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego były wójt gminy Rewal,  odwołany w czwartek przez premier Beatę Szydło i były skarbnik gminy usłyszeli zarzuty dotyczące niegospodarności i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach - ponad 8 mln zł.

Delegatura CBA w Szczecinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za realizację zadań własnych Gminy Rewal.

Ustalenia CBA wskazują, że na skutek niegospodarności, gminie została wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach przekraczająca kwotę 8 mln złotych.

Zgromadzony dotąd w śledztwie materiał dowodowy dał  podstawę do przedstawienia zarzutów Wójtowi Gminy Rewal Robertowi S. związanych z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków w zakresie gospodarki finansowej gminy Rewal.  Byłemu Skarbnikowi Urzędu Gminy Rewal Sewerynowi B. przedstawiono zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków.

Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie - odpowiednio - 40 tys. i 20 tys. zł, dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu wobec byłego skarbnika. Wójt został także wtedy, w czerwcu br.,  zawieszony w czynnościach służbowych.

Śledztwo CBA nadal trwa.

Piotr Kaczorek, CBA 

do góry