Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

19.12.2017 5 zatrzymanych ws. korupcji na ponad 1 mln zł

19.12.2017

Agenci CBA z Delegatury w Krakowie zatrzymali założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, członka zarządu developera, prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena. Śledztwo CBA dotyczy korzyści majątkowych na 1 mln 170 tys. zł

Krakowska  Delegatura CBA, w wyniku własnej pracy operacyjnej prowadzonej od ponad roku zgromadziła  materiał dowodowy uzasadniający wejście postępowania w fazę ad personam - w dwóch wątkach korupcyjnych na dużą skalę.

Delegatura CBA w Krakowie na podstawie zgromadzonych materiałów prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015/grudzień 2016 roku  pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

Śledztwo CBA, w tych dwóch wątkach, dotyczy korzyści majątkowych w sumie na kwotę 1 170 000 zł.

Agenci CBA zatrzymali dziś na terenie woj. małopolskiego Grzegorza K. wiceprezesa zarządu fundacji,  w Krakowie Marcina F. prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe  i  biznesmena Grzegorza F.,  a w Warszawie członka zarządu developera Mikołaja M.  oraz biznesmena Przemysława K. założyciela, prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, zarządzającego inwestycją międzynarodowych funduszy w firmę developerską.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne w blisko 40 miejscach -  mieszkaniach, firmach i biurach  w Warszawie, w Kielcach i woj. małopolskim.

Piotr Kaczorek,  CBA

do góry