Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27.04.2018 Zatrzymany dyrektor kłodawskich wodociągów

27.04.2018

Delegatura CBA w Poznaniu, na podstawie zgromadzonych materiałów własnych, prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora i pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie, oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Śledztwo nadzorem objęła Prokuratura Okręgowa w Koninie.

Ustalenia CBA wskazują, że dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie brał dla siebie pieniądze za wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do domów prywatnych. Proceder ten prowadził  wykorzystując zajmowane stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Prace przyłaczeniowe wykonywane były przy wykorzystaniu sprzętu i pracowników kierowanego przez niego ZWiK. Nie wystawiano przy tym faktur bądź też wydawano je na firmę zarejestrowaną na jego żonę. W toku śledztwa ustalono do tej pory blisko 70 osób pokrzywdzonych,  od których żądał od 1000 do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do ich posesji.

Realizujący sprawę agenci CBA z Poznania zatrzymali  dyrektora oraz dwóch pracowników Zakładu Kanalizacji i Wodociągów w Kłodawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w prokuraturze w Koninie

Funkcjonariusze CBA ustalili także, że już w toku samego śledztwa dyrektor ZWiK utrudniał czynności prowadzone przez CBA, nakłaniając świadków do składania fałszywych zeznań.

Prokurator podejmie decyzję  co do dalszego toku postępowania i środków zapobiegawczych.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry