Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Łapówka

28.05.2018 Urzędnik stołecznego ZDM i kierownik przychodni zatrzymani przez CBA

28.05.2018

Agenci z warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali pięć osób, wśród nich jest urzędnik stołecznego Zarządu Dróg Miejskich i kierownik miejskiej przychodni zdrowia w Ząbkach. Sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie m.in. ustawiania przetargów o wartości blisko 2 mln zł.

Agenci CBA przeszukali  miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz siedziby dwóch firm.  Zabezpieczane są dokumenty w przychodni zdrowia w Ząbkach oraz w jednym z wydziałów  Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w tej sprawie m.in. przekroczenia  uprawnień w celu osiągniecia korzyści majątkowych przez prywatną  firmę  i przekazywania istotnych  informacji dotyczących zamówień publicznych.  

Na tym etapie śledztwa chodzi o zamówienie dotyczące dobudowania do przychodni w Ząbkach dźwigu dla osób niepełnosprawnych wartości blisko 300 tys. zł oraz  trzy przetargi organizowane przez warszawski ZDM  dotyczące m.in. ochrony fizycznej, utrzymania czystości oraz usługi administrowania wind w tunelu dla pieszych na Trasie W-Z – w sumie o wartości ponad 1,6 mln zł.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiego CBA trafią do stołecznej Prokuratury Okręgowej, tam usłyszą zarzuty.

 

Piotr Kaczorek,  CBA

do góry