Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.06.2018 50 tys. osób ukończyło nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA

12.06.2018

Od listopada 2017 r. platforma e-learningowa działa w nowej, zmodernizowanej formie. Przez sześć miesięcy jej działania osiągnięta została taka liczba szkolących się, na którą w poprzedniej formule trzeba było czekać prawie cztery lata. Wstępnie zakładano, że kurs będzie chciało ukończyć ok. 4,5 tys. osób rocznie. Licznik wskazał taką liczbę szkolących się już po dwóch miesiącach. Do dziś nową odsłonę e-learningowego kursu antykorupcyjnego CBA ukończyło 47 tys. 767 osób

Całkowicie bezpłatna platforma e-learningowa udostępniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne działa od ok. 4 lat. To jeden z niewielu przykładów takiej aplikacji antykorupcyjnej w Europie. Platforma e-learningowa podnosi wiedzę antykorupcyjną społeczeństwa  i jest jedną z form przeciwdziałania korupcji. Poprzednią wersje  e-kursów zakończyło łącznie przez 4 lata 65 tys. 191 osób.

Nowy kurs można przejść w ok. 2 - 3 godziny. Niektóre urzędy i firmy państwowe zobowiązały teraz swoich pracowników do ukończenia takiego szkolenia. Zagraniczne firmy zalecały przejście takich szkoleń pracownikom swoich polskich oddziałów. Najwięcej osób zdobyło certyfikat e-szkolenia "Korupcja w administracji publicznej" - 20 tys. osób, szkolenia "Przeciwdziałanie korupcji" ponad 15 tys., a "Korupcja w biznesie" – ok. 13 tys. osób.

Po wejściu w życie RODO przy korzystaniu z kursu nie są gromadzone dane osobowe. W razie potrzeby przerwania szkolenia generowany jest specjalny kod, który pozwala powrócić do kursu, a nie zaczynać go od nowa. Certyfikat ukończenia kursu drukuje samodzielnie każdy z absolwentów, wpisując swoje dane.

Kurs można znaleźć pod adresem szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl

Wydział Komunikacji Społecznej CBA 

do góry