Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.10.2018 Konferencja International Corruption Hunters Alliance

25.10.2018

W dniach 25-26 października 2018 roku w Kopenhadze w Danii Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dr Grzegorz Ocieczek – adiunkt UKSW wziął udział w IV Spotkaniu International Corruption Hunters Alliance (ICHA) “Coalition Against Corruption” zorganizowanym przez Bank Światowy (World Bank) oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii przy wsparciu rządu Belgii.

Spotkania ICHA odbywają się co 2 lata i zrzeszają ludzi, którzy pracują na pierwszej linii frontu w walce z korupcją. W wydarzeniu biorą udział szefowie agencji antykorupcyjnych, prokuratorzy i śledczy z innych organów ścigania zajmujący się zwalczaniem korupcji.

ICHA stanowi globalną platformę, która przyczynia się do rozwoju dialogu odnośnie najnowszych wyzwań dla podmiotów zajmujących się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji, takich jak np. nielegalne przepływy finansowe, odzyskiwanie mienia czy współpraca transgraniczna w śledztwach korupcyjnych.

W tegorocznej konferencji wzięli udział przedstawiciele z ponad 100 krajów. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję do wspólnego przeanalizowania krajowych oraz globalnych trendów rozwojowych oraz do wymiany informacji i najlepszych praktyk, koniecznej do osiągnięcia sukcesu w walce z przestępczością korupcją.
 

do góry