Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.12.2018 Oświadczenie wiceszefa CBA

21.12.2018

W związku z artykułem pt. ,,Syn wiceszefa CBA Po znajomości do służby?!", który został opublikowany 19 grudnia 2018 roku w gazecie ,,Fakt" wiceszef CBA Bogdan Sakowicz wniósł o sprostowanie nieprawdziwych informacji.

 

WNIOSEK O SPROSTOWANIE

Na podstawie art. 31a ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz U. z 2018 r. poz. 1914) wnoszę o:

1. natychmiastowe opublikowanie sprostowania nieprawdziwych informacji podanych w Fakcie Gazecie Codziennej Nr 295 (4606) w artykule z dnia 19 grudnia 2018 r. pod tytułem „Syn wiceszefa CBA Po znajomości do służby ?!” o następującej treści (z uwzględnieniem pogrubienia mojego imienia i nazwiska):

„Nieprawdziwe są informacje podane zarówno w tytule artykułu z dnia 19 grudnia 2018 r. pod tytułem „Syn wiceszefa CBA Po znajomości do służby ?!” oraz w jego treści jakoby Bogdan Sakowicz – Zastępca Szefa CBA miał wpływ na proces rekrutacyjny do Straży Granicznej swojego syna Marcela Sakowicza oraz zabiegał o skierowanie go na kurs oficerski Straży Granicznej w Kętrzynie. Marcel Sakowicz nie jest i nie był uczestnikiem kursu oficerskiego Straży Granicznej w Kętrzynie. Nieprawdą jest również, jakoby inny syn Bogdana Sakowicza – Zastępcy Szefa CBA był obecnie lub w przeszłości funkcjonariuszem Delegatury ABW w Białymstoku.”;

2. usunięcie informacji wskazanych powyżej jako nieprawdziwych ze strony internetowej www.fakt.pl.

3. Zdjęcie ilustrujące tekst nie przedstawia wiceszefa CBA, Bogdana Sakowicza.

do góry