Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.06.2019 Ponad 3 mln zł wyłudzone z PARP. 3 zatrzymanych przez CBA

12.06.2019
  • ©UncleDima/Photogenica

Agenci CBA z Krakowa zatrzymali trzy osoby podejrzewane o oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2008-2016 miały wyłudzić ponad 3 mln zł.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA zatrzymali 3 przedsiębiorców z Krakowa. Postępowanie dotyczy podejrzenia wyłudzenia w latach 2008-2016 ponad 3 mln zł ze środków unijnych pochodzących z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. ,,Innowacyjna gospodarka na lata 2007-2013”. Dofinansowanie dotyczyło trzech projektów:

  1. Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Motoryzacyjnego.
  2. Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Technologii Elektrotermicznych.
  3. Nowy wzór użytkowy samoczyszczących się kuwet.

Zebrany w trakcie prowadzonego śledztwa materiał dowodowy wskazuje, że beneficjenci programu wprowadzili PARP w błąd co do wysokości kosztów poniesionych przy realizacji poszczególnych etapów projektów, tożsamości podmiotów faktycznie wykonujących określone świadczenia, zakupu towarów i usług oraz posłużyli się poświadczającymi nieprawdę i nierzetelnymi dokumentami.

Zatrzymane przez CBA osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry