Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.07.2019 Kolejny zatrzymany za działanie na szkodę komercyjnego banku

24.07.2019
  • ©sashk0/Photogenica

Były dyrektor ds. kredytów komercyjnego banku zatrzymany przez CBA. To ciąg dalszy sprawy dotyczącej wyrządzenia co najmniej 50 mln zł szkody w banku oraz usiłowania uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali byłego dyrektora ds. kredytów jednego ze stołecznych banków. Jest to kontynuacja śledztwa dotyczącego podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku w związku z udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu oraz działania na szkodę Skarbu Państwa poprzez usiłowanie uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT.

Zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszy zarzuty. Na początku lipca zostało zatrzymanych 8 osób, w tym byli prezesi i członkowie zarządu, dyrektor oraz pracownicy banku, a także byli i obecni prezesi zarządów spółek z województwa mazowieckiego. Śledztwo jest w toku, niewykluczone są kolejne zarzuty i zatrzymania.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry