Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27.08.2019 Oświadczenie Wiceszefa CBA

27.08.2019

W nawiązaniu do artykułu pt. ,,Wiceszef CBA żądał haków na byłe kierownictwo CBA i ABW. Za odmowę współpracy dziennikarz spędził 11 miesięcy w więzieniu” opublikowanym na portalu sluzbyspecjalne.com informuję, że nigdy nie rozmawiałem z zatrzymanym do sprawy Tomaszem S. ani osobiście ani telefonicznie.

Autor artykułu został zatrzymany w styczniu 2018 roku przez funkcjonariuszy CBA w sprawie dotyczącej m.in. zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na powoływaniu się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, Policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych oraz poprzez wywoływanie przekonania o istnieniu takich wpływów, w tym pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe albo ich obietnicę.

Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Katowicach, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Areszt został decyzją sądu przedłużony do 11 miesięcy.

Jednocześnie informuję, że Tomasz S. w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, w odrębnym postępowaniu, usłyszał zarzuty z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 k.k. i art. 230 § 1 k.k. w związku z art. 227 k.k. przy zastosowaniu art. 11 § 2 k.k. w związku z art. 12 k.k. tj. dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, powoływania się na wpływy w związku z przywłaszczeniem funkcji publicznej.

Natychmiast w związku z oszczerczymi i nieprawdziwymi informacjami kolportowanymi przez portal podejmuję kroki prawne.

Grzegorz Ocieczek, Zastępca Szefa CBA

 

do góry