Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06.11.2019 Wyjątkowa akcja służb

06.11.2019
  • Funkcjonariusz CBA wypełniający formularz
  • Funkcjonariusz CBA oddający krew
  • Pobrana krew
  • Legitymacja zasłużonego honorowego  dawcy krwi
  • Mobilny punkt poboru krwi

Funkcjonariusze CBA dołączyli do wspólnej akcji służb i wzięli udział w zbiórce krwi w ramach obchodów zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Funkcjonariusze i pracownicy CBA, CBŚP i SOP zorganizowali zbiórkę krwi, do której dołączyli przedstawiciele MSWiA, KGP, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Zbiórka została przeprowadzona w ramach obchodów zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa został ustawiony przy siedzibie CBŚP i SOP. Dzięki wspólnej akcji służb udało się zebrać 22,5 litra krwi.

Jeden z warszawskich funkcjonariuszy CBA otrzymał ponadto w ostatnich dniach odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Jest krwiodawcą od kilku lat. Tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” i odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” nadaje Polski Czerwony Krzyż.

Przypominamy, że krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym i dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej akcji.

Komunikat CBŚP

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry