Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.06.2020 Nowe zarzuty dla byłych pracowników Grupy Azoty

29.06.2020
  • Nowe zarzuty dla byłych pracowników Grupy Azoty
    ©jamdesign/Photogenica

Kolejne osoby z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. otrzymały zarzuty dotyczące między innymi oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group.

Wielowątkowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Szczecinie dotyczy m.in. decyzji o inwestycji - zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach Zakładom Chemicznym Police S.A., przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego.

Śledczy ustalili, że działania członków byłego zarządu Zakładów Chemicznych Police S.A. polegały na przekazywaniu Komisji Nadzoru Finansowego nieprawdziwych informacji związanych z wypełnieniem obowiązków nałożonych na spółkę publiczną oraz manipulacji akcjami Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz oszustwa przy nabyciu przez Zakłady Chemiczne Police S.A. akcji African Investment Group.

Wobec podejrzanych Prokuratura Regionalna w Szczecinie zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju a także zakazu kontaktowania się z osobami występującymi w śledztwie.

 

Wydział Komunikacji Społecznej, CBA

do góry