Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.08.2020 Kolejna osoba zatrzymana ds. ukraińskiej

04.08.2020
  • Fot. CBA

Funkcjonariusze CBA z Delegatury w Gdańsku zatrzymali osobę występującą w imieniu polskiej spółki ubiegającej się o kontrakt na budowę i remont jednej z dróg na Ukrainie, Aleksandra D. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wcześniej w ramach prowadzonego postępowania agenci CBA zatrzymali Sławomira N. – byłego posła na Sejm RP, byłego Ministra Transportu i byłego Szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy – Ukravtodor, Dariusza Z. – były dowódcę JW 2305 „GROM” i Jacka P. gdańskiego przedsiębiorcę.

Śledztwo prowadzone jest jednocześnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z zarzutami przedstawionymi zatrzymanemu przez CBA Aleksandrowi D.

 

6.08.2020 r. Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów orzekł zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Aleksandra D. 

do góry