Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.02.2021 Usłyszy zarzut za próbę skorumpowania urzędnika

04.02.2021
  • Fot. ilustracyjne CBA

Przedsiębiorca z Sulejówka zatrzymana przez CBA na próbie skorumpowania pracownika miejscowego Urzędu Miasta. Kobieta została zatrzymana w chwilę po wręczeniu łapówki.

Do funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury CBA wpłynęła w ostatnich tygodniach informacja o tym, że jeden z interesantów Urzędu Miasta w Sulejówku próbuje skorumpować tamtejszego urzędnika. Łapówka miałaby uprościć i przyspieszyć procedurę administracyjną.

Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać przedsiębiorcę, bezpośrednio po wręczeniu 30 tys. zł Zastępcy Burmistrza Miasta Sulejówek. Poprzez wręczoną korzyść majątkową kobieta liczyła na uzyskanie pozytywnej decyzji administracyjnej umożliwiającej prowadzenie działalności gospodarczej. Wszystko działo się w budynku Urzędu, w środowy wieczór.

Po zatrzymaniu przeszukano miejsce zamieszkania zatrzymanej oraz miejsce prowadzonej działalności. W Urzędzie Miasta Sulejówek zabezpieczono dokumentację związaną z procedowaniem decyzji administracyjnej.

Kobieta usłyszy zarzut korupcyjny w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach.

Jednocześnie przypominamy o publikacjach przygotowanych przez CBA, w tym ,,Wskazówkach antykorupcyjnych dla przedsiębiorców” oraz ,,Wskazówkach antykorupcyjnych dla urzędników” dostępnych na stronie https://cba.gov.pl/pl/antykorupc/publikacje/publikacje-w-jezyku-po.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry