Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15.02.2021 Fikcyjne doradztwo na oku CBA

15.02.2021
  • Fot. © lightsource/Photogenica

Dwie kolejne osoby uzyskały status podejrzanych w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur na usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Postępowanie prowadzi CBA i Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie śledztwo dotyczące wystawiania fikcyjnych faktur VAT pozorujących transakcje handlowe za usługi doradcze. Pierwsze realizacja w tej sprawie miała miejsce w sierpniu 2019 roku, wówczas zostało zatrzymanych sześć osób.

W ostatnich dniach agenci CBA zatrzymali w Warszawie kobietę prowadzącą biuro rachunkowe. Natomiast z aresztu śledczego został doprowadzony do prokuratury mężczyzna zatrzymany wcześniej przez CBA do innej sprawy.

Obie osoby usłyszały zarzuty w prokuraturze. Wszystko wskazuje na to, że w ramach podzielonego i ustalonego podziału ról przyjęli, a następnie posłużyli się we właściwym urzędzie podrobionymi fakturami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Łączna suma faktur wystawionych na rzecz trzech spółek z Warszawy, Sokołowa i Starachowic opiewa na niemal 300 tys. zł.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry