Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.03.2021 Kolejne zatrzymania CBA ws. obrotu fikcyjnymi fakturami

04.03.2021
  • Fot. © Vladru / Photogenica

Trzej przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym obrotem fikcyjnymi fakturami VAT. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 12 osób. Tym razem chodzi o uszczuplenia podatkowe mające sięgać 770 tys. zł.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli kolejne czynności w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

Tym razem do sprawy zatrzymano trzech przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania oraz ich miejsca pracy. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności publicznoprawnych na ponad 770 tys. zł.

Są to kolejne osoby zatrzymane w ramach tego postępowania. Do wyłudzeń skarbowych dochodziło w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi około 10 mln zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób. Materiały dowodowe są nadal gromadzone i analizowane przez śledczych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry