Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07.07.2021 Kolejna osoba zatrzymana w sprawie Sławomira N.

07.07.2021
  • Fot. CBA

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj rano kolejną osobę w związku z postępowaniem przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N.

Czynności zostały przeprowadzone w Warszawie. Tym razem w sprawie zatrzymano obywatelkę Ukrainy. Kobieta po zakończeniu czynności procesowych zostanie przewieziona do stołecznej Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszy m.in. zarzuty prania pieniędzy.

Są to kolejne czynności przeprowadzone przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, utworzonej i kierowanej przez Sławomira N. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało 15 osób. Podejrzanym zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych.

Sprawa prowadzona jest przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, wspólnie z prokuratorami Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry