Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

23.11.2021 Rośnie liczba podejrzanych ws. GetBack S.A.

23.11.2021
  • Fot. © bluebay2014/ Photogenica

Siedem osób oferujących obligacje GetBack S.A. zatrzymanych przez CBA. To kolejna odsłona śledztwa dotyczącego tej spółki.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA przeprowadzili kolejne czynności w związku ze  śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Dzisiaj funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i śląskiego kolejnych siedem osób, trzy kobiety i czterech mężczyzn. Zatrzymani jako pracownicy jednego z banków oferowali klientom obligacje spółki wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Łącznie, działając na terenie województwa łódzkiego, sprzedali obligacje na kwotę ponad 12 mln zł. Tylko w tym wątku poszkodowanych jest 70 osób.

Jednocześnie przeszukiwane są miejsca zamieszkania zatrzymanych, celem zabezpieczenia materiałów dowodowych istotnych dla prowadzonego postępowania. Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Po zakończeniu czynności prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

Śledztwo w sprawie GetBack S.A. prowadzone jest w kilku wątkach. Dotychczas zarzuty usłyszało już 90 osób. W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack S.A. i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry