Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.04.2022 Kolejne przeszukania w wielowątkowym postępowaniu

21.04.2022
  • Fot. ©AndreyPopov/Photogenica

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie kontynuowali w ostatnich dniach szereg przeszukań w związku z wielowątkowym śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, dotyczącym m.in. przestępstw korupcyjnych, oszustw i zakłócenia przetargu publicznego. Czynnościami objęto 24 miejsca, w tym siedzibę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i jego biura oraz siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych, a także miejsca zamieszkania zachodniopomorskich biznesmenów.
Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w udzielanych dotacjach przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w tym pochodzących z Funduszu Europejskiego – udzielonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
W toku prowadzonych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym elektroniczne nośniki informacji, który będzie poddany oględzinom i szczegółowej analizie.
Śledztwo ma charakter rozwojowy. Apelujemy do osób, które mogą mieć informacje w sprawie o kontakt z Delegaturą CBA w Szczecinie, Tel. tel. (91) 831 38 00.
Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry