Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14.07.2022 Powoływali się na wpływy w ramach toczącego się śledztwa. Zatrzymało ich CBA

14.07.2022

Radomski adwokat oraz promotor bokserski zatrzymani przez CBA. Śledztwo dotyczy płatnej protekcji. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy oraz utwierdzenia w przekonaniu o istnieniu takich wpływów.

Jak ustalano zatrzymani usiłowali wyłudzić środki pieniężne w wysokości ponad 500 tys. zł, w zamian za korzystne dla ustalonej osoby rozstrzygnięcia w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali dwie osoby, w tym radomskiego adwokata oraz promotora bokserskiego. Obu zatrzymanym po doprowadzeniu do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, zostały ogłoszone zarzuty powoływania się na wpływy oraz usiłowania dokonania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt wobec obu zatrzymanych.

Funkcjonariusze CBA w Szczecinie przeszukali jednocześnie szereg miejsc powiązanych z ujawnieniem głównego oraz pobocznych wątków prowadzonego postępowania. 

Zespół Prasowy CBA

do góry