Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.09.2022 Wzmocniona współpraca między instytucjami antykorupcyjnymi

16.09.2022
  • Fot. STT
  • Fot. CBA
  • Fot. STT
  • Fot. STT

W dniach 14-15 września ponad 60 uczestników wzięło udział w międzynarodowych warsztatach pn. „Współpraca regionalna i podejście multidyscyplinarne w wykrywaniu, prowadzeniu śledztw i zapobieganiu korupcji oraz nadużyciom finansowym naruszającym interesy finansowe Unii Europejskiej”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Specjalną Służbę Śledczą Republiki Litewskiej (STT).

W warsztatach brali udział przedstawiciele służb antykorupcyjnych, prokuratury, służb do zwalczania przestępstw finansowych z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Austrii. CBA reprezentowała delegacja, na której czele stał Zastępca Szefa CBA Daniel Karpeta.

Uczestnicy brali udział między innymi w 4 panelach dyskusyjnych. Podczas seminarium zapoznano się z działalnością i najlepszymi praktykami organów ścigania instytucji państw bałtyckich oraz omówiono, jakie środki należy zastosować, aby skutecznie zwalczać nadużycia finansowe i korupcję w całej UE.

Warsztaty były częścią projektu pn. „Wzmacnianie multidyscyplinarnego i regionalnego podejścia w zwalczaniu korupcji oraz nadużyć finansowych naruszających interesy finansowe UE” realizowanego w ramach dofinansowania z programu HERCULE III (OLAF).

Zespół Prasowy CBA

do góry