Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.10.2022 Łapówki za korzystne rozstrzygnięcia przetargów w PSG Sp. z o.o. – 3 osoby zatrzymane

21.10.2022

Trzej przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA usłyszeli korupcyjne zarzuty. Śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez byłego Kierownika Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie śledztwo dotyczące między innymi żądania lub przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniąca funkcję kierowniczą w Polskiej Spółce Gazownictwa w zamian za nadużywanie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie obowiązków polegających na utrudnianiu przetargów publicznych, wchodzeniu w porozumienie z innymi osobami oraz działaniach stanowiących czyny nieuczciwej konkurencji lub niedopuszczalne czynności preferencyjne przy okazji przeprowadzonych postępowań przetargowych.

W maju tego roku funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali byłego Kierownika Działu Inwestycji i Remontów Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wlkp. Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Mężczyzna przyjął od ustalonych przedsiębiorców co najmniej 160 tys. zł przy okazji przeprowadzanych postępowań przetargowych przez Spółkę w zamian za niedopuszczalne czynności preferencyjne polegające między innymi na: celowym wydłużaniu terminów składania ofert, przygotowywaniu kosztorysów na rzecz oferentów, zapewnieniu możliwości wykonania robót dodatkowych oraz innych czynności zapewniających uznanie wybranych ofert za najkorzystniejsze.

Na dalszym etapie śledztwa zebrany został dodatkowy materiał dowodowy na podstawie którego w ostatnich dniach zatrzymano kolejne trzy osoby, przedsiębiorców z terenu woj. wielkopolskiego i podkarpackiego, którzy w zamian za wygrywanie przetargów wręczali byłemu Kierownikowi korzyści majątkowe.

Jednocześnie w celu zabezpieczenia materiału dowodowego przeszukano miejsca zamieszkania oraz prowadzenia księgowości. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Decyzją sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Zespół Prasowy CBA

 

 

do góry