Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.05.2023 Zawieszony prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego trafił do aresztu

24.05.2023
  • Mężczyzna wyciąga z tyłu rękę po plik banknotów
    256 ©SergPoznanskiy Photogenica

Funkcjonariusze CBA zatrzymali podejrzanego Jarosława G., prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pojawiły się nowe dowody obciążające samorządowca. Decyzją Sądu trafi do aresztu na 3 miesiące.

Samorządowiec doprowadzony do prokuratury

W poniedziałek (22.05) funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA zatrzymali podejrzanego Jarosława G., prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Czynności zostały przeprowadzone w związku z nowymi okolicznościami ujawnionymi przez śledczych w tej sprawie. W marcu 2023 r. samorządowiec usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Monety za blisko 1,7 mln złotych

Podejrzanemu Jarosławowi G. prokurator przedstawił dodatkowo zarzuty nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez świadka sprzedaży podejrzanemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł. Monety te zostały zabezpieczone w mieszkaniu podejrzanego w toku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA w marcu br. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2021-2023 poprzez zatajenie faktu zakupu tych monet. 

Wniosek o tymczasowe aresztowanie

W związku z przedstawionymi zarzutami prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. Dziś, w godzinach nocnych, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach postanowił uwzględnić ten wniosek i tymczasowo aresztować podejrzanego na okres 90 dni.

 

Zespół Prasowy CBA

do góry