Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01.06.2023 Obligacje wysokiego ryzyka – kolejni zatrzymani ws. GetBack S.A.

01.06.2023
  • Rozrzucone banknoty w kolorze zielonym o nominale 100 zł
    @Photogenica

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA przeszukali 10 lokalizacji i zatrzymali 6 osób – byłych pracowników banku. Zatrzymania mają związek z wielowątkowym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Sześć osób zatrzymanych

We wtorek (30.05.2023 r) funkcjonariusze CBA z Delegatury w Warszawie zatrzymali sześć osób, a czterem osobom doręczyli wezwania do stawiennictwa w charakterze podejrzanych. Funkcjonariusze przeszukali 10 lokalizacji i zabezpieczyli materiał dowodowy do prowadzonego śledztwa. Czynności zrealizowano na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz podlaskiego. Postępowanie w sprawie wielowątkowego śledztwa nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Obligacje na ponad 10 mln złotych

Z ustaleń funkcjonariuszy CBA wynika, że pracownicy jednego z banków oferowali klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Osoby te sprzedały obligacje za ponad 10 mln złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, tj. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

do góry