Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Antykorupcja

CBA prowadzi działania o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym. W tym zakresie współpracuje z różnymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się tematyką korupcji.

STRONY INTERNETOWE

Na stronie internetowej cba.gov.pl zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej, można znaleźć podstawowe informacje związane z działalnością Biura. W 2014 r. serwis dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w roku 2017 zmieniono jego szatę graficzną. Biuro prowadzi także działalność informacyjną na Facebooku i Twitterze.

CBA redaguje ponadto stronę internetową o charakterze edukacyjnym antykorupcja.gov.pl. Witryna internetowa zawiera informacje o charakterze edukacyjnym, obejmujące m.in. bieżące doniesienia medialne na temat korupcji i jej przeciwdziałania, analizy, raporty czy wyniki badań społecznych. Treści edukacyjne można także znaleźć na prowadzonych przez CBA serwisach FacebookTwitter YouTube.

PUBLIKACJE

CBA wydało kilkadziesiąt publikacji, które są udostępnione są na stronach internetowych Biura.

SZKOLENIA ANTYKORUPCYJNE 

Elementem działań edukacyjnych związanych z wydaniem „Poradnika antykorupcyjnego dla urzędników” było opracowanie programu szkoleniowego dla pracowników instytucji państwowych, którego realizację rozpoczęto w październiku 2010 r. Szkolenia są prowadzone przez funkcjonariuszy Biura, którzy treści teoretyczne ilustrują przykładami zaczerpniętymi z doświadczenia zawodowego.  

Na stronie http://szkoleniaantykorupcyjne.edu.pl/ została udostępniona antykorupcyjna platforma e-learningowa w wersji polskiej i angielskiej. To jeden z nielicznych przykładów tego rodzaju aplikacji w Europie. Obecna wersja obejmuje aktualne rozwiązania legislacyjne, jak również organizacyjne w zakresie przeciwdziałania korupcji w Polsce i dostosowana jest do potrzeb wszystkich osób zainteresowanych tematyką korupcji, w szczególności urzędników, przedsiębiorców, studentów oraz uczniów.

do góry