Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.11.2007 Kolejne zatrzymania w sprawie przetargów w „Dialogu”

09.11.2007

Funkcjonariusze z Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali następne trzy osoby, które dopuściły się przestępstw korupcyjnych związanych z „Telefonią Dialog SA”. Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za wręczanie łapówek byłemu dyrektorowi logistyki z „Dialogu”, który wcześniej także został zatrzymany przez CBA.

Agenci wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne osoby związane z nieprawidłowościami w „Telefonii Dialog SA”. Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która nadzoruje to postępowanie, przedstawiła Dariuszowi K., Mariuszowi S., i Waldemarowi W. zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Z ustaleń naszych agentów wynika, że mężczyźni mięli wręczać łapówki zatrzymanemu wcześniej przez CBA byłemu dyrektorowi departamentu logistyki „Dialogu”, Tomaszowi K. Jak się okazało Dariusz K. jako zarządzający jedną z wrocławskich firm w 2005 roku wręczył byłemu dyrektorowi logistyki laptopa, w zamian za podpisanie kontraktu na dostawę i serwisowanie kserokopiarek dla „Dialogu”. W tym samym roku także Mariusz S. miał przekupić Tomasza K. Łapówka polegała na wręczeniu ówczesnemu dyrektorowi firmy telekomunikacyjnej pieniędzy w łącznej kwocie nie mniejszej niż 4 tys. zł oraz mebli kuchennych i biurowych w zamian za wykonanie mebli do biura obsługi klientów „Dialogu” i siedziby zarządu tej firmy. Kolejny z zatrzymanych Waldemar W. wręczył Tomaszowi K. 5 tys. zł i klimatyzator w zamian za podpisanie umowy, która gwarantowała jego firmie prace związane początkowo z montażem systemu klimatyzacyjnego w budynku „Cuprum” dla „Telefonii Dialog”, a następnie w kolejnych latach jego rozbudowę.

Po zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł w stosunku do Waldemara W., oraz 10 tys. zł w stosunku do pozostałych, podejrzani zostali zwolnieni.

Postępowanie w tej sprawie jest jednym z wątków tzw. afery gruntowej i ma charakter rozwojowy, niewykluczone jest rozszerzenie kręgu osób podejrzanych. W samym wątku dotyczącym nieprawidłowości związanych z przetargami w „Telefonii Dialog SA” jest już 12 osób podejrzanych.

 

Piotr Kaczorek
Centralne Biuro Antykorupcyjne


do góry