Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.12.2007 Wojewódzki Lekarz Weterynarii zatrzymany

21.12.2007

Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Marka A., zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, po tym jak wyłudził łapówkę od biznesmenów z branży mięsnej pod groźbą zamknięcia ich zakładów.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego uzyskali informację o korupcyjnym  procederze prowadzonym przez Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Marka A. Mając m.in. w swoim zakresie działalności nadzór nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych, Marek A. brał udział w kontrolach wielu ubojni a tym samym w podejmowaniu decyzji  umożliwiających funkcjonowanie tych przedsiębiorstw. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, miał on tam stwierdzać drobne uchybienia w procesie technologicznym i wskazując na możliwość nawet zamknięcia zakładu, sugerował jednocześnie siebie, jako osobę, która za odpowiednią opłatą może te nieprawidłowości usunąć poprzez naniesienie poprawek w dokumentacji kontrolowanej firmy.

Marek A. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA w jednej z podwarszawskich miejscowości. Dokonano przeszukań jego łódzkiego biura i mieszkania, zabezpieczono dokumenty i dane z komputerów.

Funkcjonariusze CBA w toku prowadzonego śledztwa zgromadzili materiał dowodowy, który pozwoliło na przedstawienie przez prokuraturę Markowi A. szeregu zarzutów o charakterze korupcyjnym.

Sprawa jest rozwojowa.
 

Piotr Kaczorek
Wydział Komunikacji Społecznej
Centralne Biuro Antykorupcyjne

do góry