Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zarzuty dla byłego Prezydenta Skierniewic

Byłemu Prezydentowi Skierniewic Ryszardowi B., przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Obecnie Ryszard B. jest radnym tego miasta. Śledztwo prowadziło Centralne Biuro Antytkorupcyjne. Sprawa dotyczy zakupu przez jego żonę, po zaniżonej cenie, atrakcyjnej działki położonej w centrum Skierniewic.

Sprawa dotyczy zakupu w 2006 r. przez żonę Ryszarda B., od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, atrakcyjnej działki położonej w centrum Skierniewic i mającej istotne znaczenie dla miasta.

CBA ustaliło, że Skierniewice zakupiły już wcześniej od Agencji Mienia Wojskowego  grunty otaczające tę działkę i miały wobec całego tego terenu konkretne plany zagospodarowania. Zakup centralnie położnej nieruchomości przez żonę Ryszarda B., wtedy Prezydenta Miasta, plany te poważnie utrudnił.

Gdy Ryszard B. uzyskał wiedzę o możliwości zakupu tego ważnego dla miasta gruntu,  nie dopełnił obowiązków wynikających z pełnionej funkcji i  nie powiadomił Rady Miasta Skierniewice,  by ta mogła zgodzić się na nabycie działki  na rzecz miasta. Prezydent Skierniewic Ryszard B. tym samym ułatwił żonie zakup nieruchomości po zaniżonej o ponad 50 tys. zł cenie w stosunku do ceny szacunkowej (120 tys. zł). W rzeczywistości działka miała wiele większą realną wartość, ze względu na swoje kluczowe położenie w centralnej części większego terenu.

Funkcjonariusze CBA w toku prowadzonego śledztwa zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie przez Prokuraturę Rejonowa w Skierniewicach Ryszardowi B. zarzutów przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
 

Piotr Kaczorek
Wydział Komunikacji Społecznej
Centralne Biuro Antykorupcyjne
do góry