Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.01.2008 "Komornicy” z Bydgoszczy mogli składać wiele łapówkarskich propozycji

25.01.2008

CBA podejrzewa, że Janusz Ch. i Krzysztof R., dwaj pracownicy kancelarii komornika w Bydgoszczy, zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA na gorącym uczynku żądania i przyjęcia łapówki, takich propozycji mogli składać wiele więcej. Osoby, które zawiadomią o tym przestępstwie CBA i ujawnią wszystkie istotne okoliczności jego popełnienia zanim Biuro o przestępstwie się dowie, mogą skorzystać z dobrodziejstwa klauzuli niekaralności. Aby skorzystać z tego prawnego zapisu należy zgłosić się do Delegatury CBA w Gdańsku, tel. 058 302 69 30.

 

Miesiąc temu funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki asesora komornika w Bydgoszczy Janusza Ch. oraz podającego się również za asesora, kierowcę z tej samej kancelarii komorniczej, Krzysztofa R. Żądali oni od biznesmena 90 tys. zł łapówki w zamian za natychmiastowe odstąpienie od dalszej egzekucji majątku wartego 600 tys. zł oraz za „ochronę” przed zajęciami majątku w przyszłości i nie przeszkadzanie w ten sposób w prowadzeniu interesów. CBA podejrzewa, że Janusz Ch. i Krzysztof R., podobnych propozycji mogli składać więcej.

 

W związku z prowadzonym śledztwem CBA informuje, iż osoby które wręczyły korzyść osobistą lub majątkową albo ich obietnicę, nie podlegają karze na podstawie art. 229 § 6 kodeksu karnego pod warunkiem, że zawiadomią o tym przestępstwie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnią wszystkie istotne okoliczności jego popełnienia zanim organ ten o przestępstwie się dowiedział.

 

Osoby, które mogą skorzystać z dobrodziejstwa opisanej klauzuli niekaralności, powinny bezzwłocznie zgłosić się do Zarządu Operacji Regionalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Gdańsku przy ul. Kurkowej 8, 80-803 Gdańsk, tel. 058 302 69 30.

 

 

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej,  Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

 

 

 

 

do góry