Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26.03.2008 Wiceprezes Grupy 4Media zatrzymany przez CBA

26.03.2008

Funkcjonariusze CBA zatrzymali poszukiwanego listem gończym Dariusza K., byłego wiceprezesa Grupy 4Media. Mężczyzna, będąc odpowiedzialnym za sprawy finansowe w Grupie, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia kwotą blisko 30 mln zł przez spółki zależne od 4Media, a inne firmy naraził na straty blisko 16 mln zł. Dariuszowi K. przedstawiono 18 zarzutów oszustwa i dwa przywłaszczenia wielu milionów złotych. Został tymczasowo aresztowany.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warszawie poszukiwanego listem gończym Dariusza K., byłego wiceprezesa Grupy 4Media. Mężczyzna od kilkunastu miesięcy ukrywał się. Ustalenia śledztwa wskazują, że w latach 2001-2002 Dariusz K. będąc odpowiedzialnym za sprawy finansowe w Grupie 4Media, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia kwotą blisko 30 mln zł przez spółki zależne od 4Media.

Inny wątek śledztwa pozwolił na ustalenie, że Dariusz K. brał udział w podejmowaniu decyzji o emisji krótkoterminowych papierów dłużnych 4Media a następnie wprowadził dwie firmy w błąd co do ich odkupu, nie mając zamiaru tego wcale zrobić. Straty  tych inwestorów to blisko 16 mln zł.

Prokuratura przedstawiła Dariuszowi K. 18 zarzutów oszustwa i 2 zarzuty przywłaszczenia wielu milionów złotych. Został tymczasowo aresztowany.

 Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

  

do góry